Սուրիկ Խաչատրյանին չեզոքացնելու խնդիր չկա, նա կմնա ՀՀԿ-ում. Վահե Հակոբյան
Նախօրեին հայտնի դարձավ, որ Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանն այլեւս ՀՀԿ տարածքային կազմակերպության խորհրդի նախագահ չէ, խորհրդի նախագահի միաձայն քվեարկությամբ նրան փոխարինել է գործող մարզպետ Վահե Հակոբյանը:
Սուրիկ Խաչատրյանի հեռացումը խորհրդի նախագահի պաշտոնից, իհարկե պատճառաբանվեց նրա առողջական խնդիրներով, Խաչատրյանն էլ լրատվամիջոցներից մեկին ասաց, որ հանքարդյունաբերությամբ է զբաղվելու: Սակայն հաշվի առնելով, որ ընդամենն ամիսներ անց խորհրդարանական ընտրություններ են սպասվում (իսկ Խաչատրյանը միշտ իր դերակատարությունն ունեցել է ՀՀԿ-ի օգտին ձայներ բերելու գործում), կարծիքներ են շրջանառվում, որ Խաչատրյանն այսպիսով ամբողջությամբ չեզոքացվեց քաղաքականությունից:
Սուրիկ Խաչատրյանի հետ զրուցել եւ այս կապակցությամբ նրա մեկնաբանությունը ստանալ մեզ չհաջողվեց: Փոխարենը զրուցեցինք Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի հետ.
- Պարոն Հակոբյան, տոնական օրերին Կապանում տարածքային կազմակերպության խորհրդի նիստ եք անցկացրել, որի ընթացքում Սուրիկ Խաչատրյանի փոխարեն դուք եք ընտրվել խորհրդի նախագահ: Արդյո՞ք ճիշտ են այն կարծիքները, որ ՀՀԿ-ի կողմից փորձ է արվում չեզոքացնել Սուրիկ Խաչատրյանին:
- Ո՞վ է նման բան ասում: Ես նման բան չեմ լսել ընդհանրապես, Սուրիկ Խաչատրյանը, ինչքան ես տեղյակ եմ, հրաժարական է տվել համաձայն իր առողջական վիճակի ու, ինձ թվում է, այդտեղ այլ հարցերն ավելորդ են:
- Իսկ նա կշարունակի՞ մնալ ՀՀԿ անդամ:
- Իհարկե մնում է, իհարկե մնում է ՀՀԿ անդամ:
- Առաջիկա ընտրություններում մեծ դեր է ունենալու խորհրդի նախագահը...
- Բնական է, պետք է ունենա կարեւոր դեր:
- Ի՞նչպես եք պատկերացնում այդ աշխատանքի իրականացումը, Սուրիկ Խաչատրյանին դա, կարծես թե, հաջողվում էր իր լծակների միջոցով:
- Ո՞նց պետք է պատկերացնեմ, որպես կուսակցության անդամ, որպես տարածքային կազմակերպության խորհրդի նախագահ համոզված եմ, որ ամեն ինչ անելու ենք, որ ՀՀԿ-ն մեր մարզում հաղթի առաջիկա ընտրություններում: Դա է իմ առջեւ դրված խնդիրը: