«ՀԺ»․Խոսնակը գնում է ԱԺ․ Արման Սաղաթելյանը ՀՀԿ համամասնական ցուցակում է
«Սերժ Սարգսյանի նախկին մամուլի խոսնակ Արման Սաղաթելյանն ընդգրկվել է ՀՀԿ համամասնական ցուցակում. նա զբաղեցնում է 27-րդ հորիզոնականը, եւ չի բացառվում, որ  ապրիլին կայանալիք ընտրություններից հետո մտնի Ազգային ժողով:
Սաղաթելյանը Սերժ Սարգսյանի մամուլի խոսնակն էր 2013-2015թթ., իսկ մոտ մեկ տարի առաջ նշանակվեց Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն: Ի դեպ, ներկայումս Հանրային ռադիոյի լրատվական ծրագիրը՝ «Ռադիոլուրը», չունի ղեկավար: Նախկին գլխավոր խմբագիր Հռիփսիմե Առաքելյանն անցած տարեվերջին նշանակվեց կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մամուլի գծով խորհրդական Շուշան Սարդարյանը նույնպես ընդգրկված է ՀՀԿ-ի համամասնական ցուցակում՝ 20-րդ տեղում եւ ըստ որոշ տեղեկությունների՝  պատգամավոր դառնալու դեպքում նրա տեղը կզբաղեցնի Հռիփսիմե Առաքելյանը»: