Չկա մե օրենք, որ վերին ՀՀԿ-ականի էրեխանցն էլ տանի սահման. մանթաշցին՝ Մարուքյանին. վիդեո
Նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում թիվ 11 ընտրատարածքում՝ Շիրակի մարզում է «Ելք» դաշինքը: Արամ Սարգսյանի եւ Էդմոն Մարուքայանի գլխավորած թիմը քարոզարշավը սկսել է Շիրակի մարզի Մեծ Մանթաշ համայնքից, որը ամենախնդրահարույց տարածքներից է:
2016 թվականի ապրիլյան եւ 90-ականների պաշտպանական մարտերի ժամանակ Մեծ Մանթաշից առաջնագիծ շատերն են մեկնել: Այս համայնքը հանրապետությունում հայտնի է իր հերոսներով: Միայն ապրիլյան պատերազմի ժամանակ այս համայնքից զոհվել է երկու ժամկետային զինծառայող:
«Ելք»-ի քարոզարշավի ժամանակ Էդմոն Մարուքյանին մոտեցավ գյուղի մի տարեց բնակիչ, ում թոռնիկը զոհվել էր քառօրյա պատերազմում  եւ հարցրեց. «Չկա մի օրենք, մե կազմակերպություն, որ օլիգարխների, վերի խավի էրեխանցն էլ տանին առաջնագիծ, ոչ թե մենակ մեր անտեր էրեխանցը: Ընչի՞ չկա մե կազմակերպություն, որ հանրապետականների, ունեւորների տղեքից երկու հոգու տանի Ղարաբաղ: Էս պահին իմ տնից երկու էրախա էլի սահմանին է»,- ասաց Մանթաշի բնակիչը:
Ի պատասխան բնակչի Էդմոն Մարուքյանը նշեց, որ «Ելք» դաշինքը իշխանության գալուց հետո պատրաստակամ է Հայաստանի եւ Արցախի բոլոր սահմանները համալրել պայմանագրային փորձառու զինծառայողներով, ոչ թե անփորձ 18-ամյա երիտասարդներով:
Մեկ այլ քաղաքացի էլ բարձրաձայնեց այն մասին, որ սոցապ ծառայությունում իրենից երկու ամսվա նպաստ են պահանջել՝ գործը գլուխ բերելու համար: