Բազմասեր Առաքելյանի ծննդավայրում ընտրությունների արդյունքներն անվավեր են ճանաչվել
Ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության օրը Արագածոտնի մարզի Փարպի գյուղի թիվ 17/21 ընտրատեղամասում ուղղորդված քվեարկության պատճառով ընտրությունների արդյունքներն անվավեր են ճանաչվել: Թիվ 17 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Օհանյանն armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց, որ ընտրությունների արդյունքներն անվավեր են ճանաչել, քանի որ ընտրական տեղամասում քվեախցիկի մոտ միաժամանակ եղել են 3 եւ ավելի անձինք ու տեղի է ունեցել ուղղորդված քվեարկություն:
«Որոշումը կայացրել ենք Հայ հեղափոխական դաշնակցություն կուսակցության դիմումի հիման վրա: Տեսախցիկներն արձանագրել են տեղամասում կատարվածը, որ 3 եւ ավելի անձինք եղել են քվեարկության խցում: Ճանաչել ենք անվավեր եւ գրությունով նյութերն ուղարկել են դատախազություն»,- ասաց Գեւորգ Օհանյանը:
Արագածոտնի մարզի Փարպի գյուղը ԱԺ պատգամավոր Բազմասեր Առաքելյանի ծննդավայրն է: Վերջինս ՀՀԿ-ի ռեյտինգային ցուցակով պատգամավորության թեկնածու էր, բայց մանդատ չստացավ, քանի որ Արագածոտնի մարզն ընդգրկող ընտրատարածքում ՀՀԿ-ի ռեյտինգային թեկնածուներից առաջատարը նախկին մարզպետ Սարգիս Սահակյանի եղբայր՝ Նաիրի Սահակյանն էր:
Մինչ ընտրությունները գյուղում մի միջադեպ էր եղել, որը կապվում էր Բազմասեր Առաքելյանի անվան հետ: «Երկիր մեդիա» հեռուստաընկերության հասարակական-քաղաքական ծրագրերի պատասխանատու, Հայ հեղափոխական դաշնակցության անդամ Գեղամ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ Բազմասեր Առաքելյանը ծեծուջարդ է նախաձեռնել իր հայրենի Փարպի գյուղում։ «Ընդ որում, ի տարբերություն այլ նման միջադեպերի, ապականել է «Օջախ» հասկացությունը, որը սրբություն է համարվում մեր ժողովրդի համար։ Թեկնածուի մի քանի տասնյակ կողմնակիցները Բազմասեր Առաքելյանի տուն են հրավիրել համագյուղացիներից մեկին, ու տեղեկանալով, որ նա, ի տարբերություն պարբերաբար կուսակցություն փոխած Բազմասերի, քվեարկելու է Դաշնակցության օգտին, դաժան ծեծի են ենթարկել նրան, ում արդեն տեղափոխել են հիվանդանոց։
Չբավարարվելով դրանով, բացի կուսակցական ճամբարներ փոխելուց խորհրդարանում որեւէ բանով աչքի չընկած մարզիկ-պատգամավորն ու կողմնակիցները հարձակվել են նաեւ տուժածի եղբոր վրա։ Սակայն այս անգամ, անազնիվ մի քանի տասնյակով մեկի դեմ տարբերակը չի գործել ու նրանք պատասխան են ստացել»,- գրել էր Գեղամ Մանուկյանը: