«ՀԺ»․ՊՆ-ն ու ՀԷԿ-երը․ Ինչու՞ է պաշտպանության նախարարությունը հիդրոէլեկտրակայան տնօրինում
«ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում մի բավականին տարօրինակ հարց է քննարկվելու: ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացնելու ՊՆ կազմում գործող «Արմ Աերո» ՓԲԸ-ից գույք առանձնացնելու մասին: Իսկ գույքը «Հեր-Հեր»-ի ՀԷԿ-ն է:
Տարօրինակն այն է, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը սեփականության իրավունքով տնօրինում է հիդրոէլեկտրակայան: Տարօրինակ է նաեւ, որ հիմա այդ ՀԷԿ-ը առանձնացվում է, բայց շարունակում է մնալ նույն ՊՆ-ի կազմում: Դատելով նախկին փորձից, «Հեր-Հեր»-ը շուտով կսեփականաշնորհվի:
Նման մի «օպերացիա» իրականացվել է տարիներ առաջ, երբ  պաշտպանության նախարարը Սերժ Սարգսյանն էր: Այդ ժամանակ ՊՆ-ի կազմում հայտնվեց «Ձորա ՀԷԿ»-ը: Հետագայում դրա շուրջ ինչ-որ մութ գործարքներ իրականացվեցին եւ «Ձորա ՀԷԿ»-ի սեփականատեր դարձավ մի ընկերություն, որը սերտորեն առնչվում է նախարարի փեսայի` Միքայել Մինասյանի հետ: Թե ինչ գնով դա վաճառվեց եւ պետբյուջեն որքան գումար ստացավ դրանից, մնաց անհայտ, որովհետեւ գործը առնչվում էր պաշտպանության նախարարությանը»: