Այսօր զոհված Արմենը Արցախից էր, ապրում էր վառված տան մեջ, 1.5 ամիս առաջ նշանվել էր
Այսօր Արցախում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում ստացած պայամանգրային զինծառայող 21-ամյա Արմեն Հարությունյանը Մարտակերտի շրջանի Հարթեք գյուղից էր:
Մեր զրույցում Հարթեքի գյուղապետ Ռադիկ Գրիգորյանն ասաց, որ Արմեն Հարությունյանը 7 ամիս էր, ինչ պայմանագրային հիմունքներով ծառայում էր: Նա փոխանցեց, որ Արմենը մահացել է խրամատում. «Ինքն ու հայրը նույն զորամասում էին ծառայում, հայրը սակրավոր է: Շատ հայերնասեր տղա էր, ծնողների, տատի, պապի հետ էր ապրում: Սոցիալապես անապահով պայմաններում են ապրում՝ վառված տնակում: Այդ տունը 99 թվականին վառվեց, հիմա մի քիչ են ուղղակի վերանորոգել»,- պատմեց գյուղապետը: Արմեն Հարությունյանը մեկ եղբայր ունի:
Գյուղապետի խոսքով՝ Արմենը մեկ ու կես ամիս առաջ էր նշանվել:
Հիշեցնենք, որ Արցախի ՊՆ-ն այսօր տեղեկացրել էր, որ ժամը 11:45-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող 21-ամյա Արմեն Ռաֆիկի Հարությունյանը: