Երեւանի 2-րդ գումարման ավագանու վերջին նիստը կարճ կապեցին. հարց ունեցողները թող նամակ գրեն
Ավագանու որոշ անդամներ ու քաղաքապետարանի պաշտոնյաներ սկզբում նկատելիորեն բարձր տրամադրություն ունեին: Նույնիսկ իրար առաջարկում էին երգել: «Դու երգել գիտե՞ս: Դե, արի երգենք: «Սարի Սմբուլը»»,- գործընկերոջն ասում էր նրանցից մեկը: «Ժողովուրդ, նստե´ք: Ժողովուրդ, նստե´ք»,- մուտքի մոտ առաջացած խցանումն էր փորձում վերացնել ներկաներից մեկ ուրիշը: Իսկ վերջին անգամ բարձրախոսների աշխատանքը ստուգելուց հետո` «մեկ, «ռաս», մեկ», նիստը մեկնարկեց:
Օրակարգում 22 հարց էր: Բոլորն էլ ընդունվեցին: «Բարեւ Երեւան» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը ավագանու որոշման նախագծերից գրեթե բոլորի  հետ կապված հարցեր ուներ:  «Ինչքան էլ նեղանաք, պիտի հարցնեմ»,- արձագանքում էր հնչող դժգոհություններին: Նրան մեղադրում էին միեւնույն հարցը քանիցս կրկնելու մեջ: Բախշյանը դրա պատասխանն էլ ուներ:
Այսօրվա նիստում 2-րդ գումարման ավագանու անդամները վերջին անգամ մի քանի տասնյակ անգամ բարձրացրին ու իջեցրին ձեռքերը: 22 անգամ գրանցվեցին օրակարգում ընդգրկված հարցերի համար, 22 անգամ քվեարկեցին այդ հարցը քվեարկության դնելու համար եւ եւս 22 անգամ «կողմ», «դեմ» կամ «ձեռնպահ» արտահայտվեցին այս կամ այն հարցի ընդունմանը:
Օրակարգի հարցերից երկուսը վերաբերում էին Արցախյան պատերազմի մասնակից, գնդապետ Կարեն Բաղդասարյանին եւ Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի առաջատար մեներգիչ Լիպարիտ Ավետիսյանին բնակարան հատկացնելուն: Կարեն Բաղդասարյանին բնակարան կշնորհվի Շինարարների փողոցի հ.15 շենքում: Որոշումը հիմնավորվեց գնդապետի անցած մարտական ուղով, Արցախյան պատերազմի բոլոր փուլերում նրա մասնակցությամբ եւ բնակարանային պայմանների բարելավման անհրաժեշտությամբ:
Լիպարիտ Ավետիսյանին հատկացվող բնակարանը նույնպես կլինի վերոնշյալ հասցեում` Շինարարների փողոցի հ.15 շենքում: Այս դեպքում էլ հիմանավորվեց, որ երգիչը ծնողների, կնոջ ու զավակների հետ բնակվում է վարձակալական հիմունքներով եւ հանդիսանում է բնակարանային պայմանների կարիքավոր:
Ավելի ուշ Երեւանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից առաջարկ հնչեց, թե քանի որ վերջին նիստն է, հարցուպատասխան չանել: Հանրապետական խմբակցությունը միացավ դրան: Առաջարկվեց հարցերն ուղարկել գրավոր: Անահիտ Բախշյանը հայտարարեց, թե ինքը դեմ էր լինելու, բայց քանի որ իր հարցերն արդեն հնչեցրել է, առարկություն չունի: