Գագիկ Ծառուկյանի ընկերոջ դուստր պատգամավորը ծամոն ծամելով հարցազրույց է տալիս (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում «Ծառուկյան» պատգամավորական խմբակցության անդամ Նորա Առուստամյանը հանդիսավոր կերպով ընդունեց պատգամավորական երդում: «Հանուն համազգային նպատակների իրականացման և հայրենիքի հզորացման ու բարգավաճման` երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջեւ ունեցած պարտավորություններս, պահպանել ՀՀ Սահմանադրությունը և օրենքները, նպաստել ՀՀ ինքնիշխանության և շահերի պահպանմանը, անել ամեն ինչ քաղաքացիական համերաշխության, ազգային ու համամարդկային արժեքների պահպանման համար»,- երդման տեքստն ընթերցեց Նորա Առուստամյանը, որից հետո ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորեց «Ծառուկյան» խմբակցության այն պատգամավորներին, որոնք այսօրվանից սկսեցին պատգամավորական գործունեությունը:
Նորա Առուստամյանի պատգամավոր դառնալ-չդառնալու հարցը խիստ կարեւոր է եղել ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի համար, քանի որ 25-ամյա պատգամավորը Ծառուկյանին պատկանող «Մուլտի գրուպ կոնցեռնի» տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանի դուստրն է:
Մամուլում գրվեց, որ ՀՀԿ-ից «Ծառուկյանի» դաշինք տեղափոխված Խաչիկ Մանուկյանին անձամբ Գագիկ Ծառուկյանն է ստիպել, որ վայր դնի պատգամավորական մանդատը՝ հանուն Նորա Առուստամյանի:
Խաչիկ Մանուկյանն այն պատգամավորն էր, որը առաջինն իմանալով սեփական ինքնաբացարկի դիմումի մասին՝ շտապեց ԿԸՀ, նոր դիմում գրեց Տիգրան Մուչուկյանի անունով՝ պահանջելով իր մանդատը: ԿԸՀ-ն, իհարկե սահմանված կարգով նրան մանդատ տրամադրեց, բայց Խաչիկ Մանուկյանը նույնիսկ մանդատները հանձնելու արարողությանը չմասնակցեց: Որոշ տեղեկություններով նա հանրապետությունից բացակայել էր, որպեսզի մոռացության մատներ Ծառուկյանի հետ դիմակայությունը, սակայն Խաչիկ Մանուկյանին երկար մանեւրել չհաջողվեց: Վերջինս ԱԺ անդրանիկ նիստին էլ չմասնակցեց, որից հետո նրա հրաժարականի դիմումը հայտնվեց ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի սեղանին:
Այսօր խորհրդարանում Նորա Առուստամյանը լրագրողների հետ զրույցում առաջարկում էր ԿԸՀ կայքում ծանոթանալ, թե որքան ձայն է ինքն ստացել թիվ 7 ընտրատարածքում: Կայքերից մեկին տված հարցազրույցում էլ չէր ցանկացել իր գործառույթների մասին խոսել, հարցազրույցի ժամանակ նորընտիր պատգամավորը խոսում էր ծամոն ծամելով:
Նշենք, որ թիվ 7 ընտրատարածքում, որն ընդգրկում է Արագածոտնի մարզը, Նորա Առուստամյանն ստացել էր 4773 ձայն: Այս ընտրատարածքում ամենաշատ ձայնը «Ծառուկյան» դաշինքից ստացել էր Խաչիկ Մանուկյանը՝ 5675 ձայն, ապա Լյովա Խաչատրյանը՝ 5323 ձայն: Լյովա Խաչատրյանն ամենասկզբում էր ինքնաբացարկ հայտնել, ապա հրաժարական տվեց Խաչիկ Մանուկյանը եւ հերթը հասավ Նորա Առուստամյանին: