Սահմանին իրավիճակը կայուն լարված է, վերջնական հարված է նախապատրաստվում. Լեւոն Մնացականյան
«Ռազմական դասընթացների շրջանակներում» լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ` հայտարարեց ԼՂՀ ՊԲ հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Լեւոն Մնացականյանը` հավելելով, որ դեռեւս ավելի մեծ լարվածության միտում չի դիտվում:
Համեմատելով նախորդ ամիսների հետ, ՊԲ հրամանատարը նշեց, որ լարվածության որոշակի նվազման միտում կա. «Ժամանակ առ ժամանակ լարվածության աճ է նկատվում, եթե համեմատելու լինենք ապրիլյան գործողություններից հետո իրավիճակի հետ, ապա մի քանի անգամ նվազել է բոլոր առումներով: Կարելի է ասել դիզվերսիոն հետախուզական խմբերի գործողությունները բացառվել են, արդեն դրանք չկան, վերջին անգամ եղել են փետրվարյան դեպքերը: Իսկ ինչ վերաբերում է տարբեր տրամաչափերի զենքերից արձակած կրակոցներին, ապա դա էլ մի քանի անգամ նվազել է. 2016 թվականի համեմատ մի քանի անգամ քիչ է այդ խախտումների քանակը եւ կարելի ասել որակական տարբերություններ կան: Մեր կողմից տրված պատասխանները նպատակային են, տրվել են այնպիսի պատասխաններ, որ փորձ չձեռնարկեն նման հարվածներ հասցնելու: Աշխատել ենք այնպես անել, որ նրանց տված վնասը ավելի շատ լինի, քան իրենց կողմից մեզ հասցվածը»,- պատասխանելով լրագրողների հարցին ասաց Մնացականյանը:
Հարցին, թե հնարավոր համարո՞ւմ եք Ադրբեջանի կողմից լայնածավալ գործողությունների վերսկսումը, Լեւոն Մնացականյանն ասաց. «Իհարկե, Արդբեջանն ամեն ինչ անելու է որպեսզի առաջնագծում միշտ լարվածությունը պահպանվի, գնալով աշխատելու է որպեսզի մեզ վնասներ հասցնի, մենք էլ ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի համարժեք պատասխան տանք եւ անհրաժեշտության դեպքում, երբ նպատակահարմար գտնենք, վերջնական հարված հասցնենք»: