Սասնա ծռերը Պավել Մանուկյանին դիմավորեցին ծափահարություններով. միջադեպ տեղի ունեցավ. ՖՈՏՈ
Նախ` ամբաստանյալները հրաժարվեցին ոտքի կանգնել: Նրանք հայտարարեցին, որ իրենք Հայաստանի դատական համակարգը չեն ընդունում, հետեւաբար չեն կանգնելու: Ամբաստանյալներից մեկը նշեց, որ իրենց դատավորը միայն ժողովուրդն է, որն էլ իրենց չի դատում: Արտուշ Գաբրիելյանն առանց արձագանքելու շարունակեց դատական նիստը, սակայն նիստերի դահլիճում աղմուկը չէր դադարում: Դատավորը պահանջեց պահպանել լռություն, այս հայտարարությունն ամբաստանյալներին հունից հանեց:
«Ժողովրդի ձայնը լռեցնել չեք կարող, մեր ձայնը պետք է ավելի բարձր հնչի, քան ձերը»,- ասացին նրանք:
Ամբաստանյալներից մեկը տեղից շարժվեց, ինչից հետո ուղեկցող ոստիկաններն ու ամբաստանյալները սկսեցին միմյանց վրա գոռալ, քաշքշել: Սրանից հետո էլ նիստն առանց սկսելու հետաձգվեց:
Նշենք, որ դատարան բերված Սասնա ծռեր խմբի անդամները Պավել Մանուկյանին դիմավորեցին ծափահարություններով: Նրանցից շատերը նիստերի դահլիճ մտան ձեռնափայտերով: