Քրեական հեղինակություն Կանեւսկոյի թիկնազորի մոտ եղած զենքերը օրինակա՞ն են եղել
Ոստիկանությունը դեռ չի շտապում հայտարարել՝ մեկ շաբաթ առաջ վնասազերծված քրեական հեղինակություն Արտյոմ Կանեւսկոյի թիկնազորի մոտ հայտնաբերված զենքերը օրինակա՞ն են եղել, թե՞ ոչ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ հունիսի 8-ին ոստիկանության հատուկ ջոկատայինները օրը ցերեկով կանգնեցրել են քրեական հեղինակություն Արտյոմ Հարությունյանի՝ Կանեւսկոյի ավտոշարասյունն ու վնասազերծել մոտ մեկ տասնյակի հասնող մեքենաներում եղած նրա թիկնազորին: Ըստ ոստիկանության հրապարակած տեսանյութի՝ մեքենաների սրահներում եղել են զենք, որի օրինականությունը, սակայն ճշտվում էր:
Այսօր ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից հետաքրքրվեցինք, թե ի վերջո հայտնաբերված զենքերի օրինականությունը ստուգվե՞լ է, թե՞ ոչ, եւ ի՞նչ է պարզվել: Ոստիկանությունից, սակայն մեզ հետեւյալ պատասխանը տվեցին. «Այս պահին այդ մասով ոչինչ չունենք ավելացնելու»:
Նշենք, որ մամուլում շրջանառվում է տեղեկությունը, որ Դոն Պիպոյի մահափորձի նախապատրաստման պատվիրատուներից մեկը Արտյոմ Հարությունյանն է՝ քրեական աշխարհում հայտնի Կանեւսկոն: