Օպերայում դեռ չեն բացահայտել «Գայանե» բալետը տապալելու մանրամասները
Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում դեռ չեն պարզել, թե ինչու են երաժիշտները տապալել «Գայանե» բալետը: Այն պետք է կայանար հունիսի 8-ին Արամ Խաչատրյանի անվան 13-րդ միջազգային մրցույթի շրջանակներում, սակայն 80-90 երաժիշտ բեմ չի բարձրացել: Թատրոնի ղեկավարությունը նրանցից բացատրագրեր էր պահանջել, սակայն ոչինչ չի պարզվել: Այսօր՝ հունիսի 15-ին, armtimes.com-ի հետ զրույցում թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի տեղակալ Կարեն Շահինյանը նշեց, որ իրենք դեռ փորձում են հասկանալ կատարվածի պատճառները:
«Բացատրագրերը, որ գրել էին, օգուտ չեն տվել: Հիմա անհատական զրույցներ ենք տանում»,- ասաց նա:
Տեղի ունեցածից հետո կարծիքներ էին հնչում, թե դրա կազմակերպիչների թվում են հաստիքային կրճատման արդյունքում աշխատանքից ազատված աշխատակիցները: Թատրոնի աշխատանքի արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով՝ ավելի վաղ 583 աշխատակից ազատվել էր 10 վարչական աշխատող, այդ թվում՝ տնօրենի 3-ը տեղակալ: