Ծեծկռտուքի մասնակից 5 կանայք ազատ են արձակվել
Այս մասին մեր զրույցում ասացին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից:
Նրանցից չորսը երեկ ծեծի են ենթարկել 27-ամյա մի աղջկա: ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունի ասացին, որ երեկ ժամը 03:40-ին ոստիկանություն է զանգահարել մի քաղաքացի եւ հայտնել, որ Վարդանանց փողոցի 22 շենքի մոտ մի աղջկա են քաշքշում: Ոստիկանության ծառայողները նշված վայրից բերման են ենթարկել 5 հոգու: Նրանցից 4-ը ձեռքերով եւ ոտքերով հարվածներ են հասցրել մի աղջկա, ինչի հետեւանքով վերջինս մարմնական վնասվածքներ է ստացել: Մեր հարցին, թե ինչ աստիճանի վնասվածքներ են, ոստիկանությունից պատասխանեցին, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, կատարվում է հետաքննություն:
Բերման ենթարկված, ապա ազատ արձակված քաղաքացիներ են՝ 25-ամյա Վարդուհի Ռյաբուինյանը, 26-ամյա Աննա Համբարձումյանը, 22-ամյա Անահիտ Չերքեզյանը, 23-ամյա Սաթենիկ Սաղաթելյանը եւ 27-ամյա Անի Ոսկանյանը։