Ռեստարտ ենք տալիս մեր աշխատանքը. Կարեն Կարապետյանը՝ կառավարության անդամներին
«Ռեստարտ ենք տալիս մեր աշխատանքը, աշխատում ենք նույն ռեժիմով: 6-օրյա մինիմում աշխատանքային ռեժիմ՝ շաբաթական եւ ադապտացնում ենք մեր ծրագիրը նախկին մեր միջոցառումներին»,- այսպես սկսեց վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության այսօրվա նիստը եւ կառավարության հաստատված ծրագրից հետո տվեց իր առաջին հանձնարականները:
Վարչապետը հիշեցրեց, որ երեկ Ազգային Ժողովի կողմից հավանության է արժանացել կառավարության 2017-2022 թվականների գործունեության ծրագիրը եւ հանձնարարեց հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավարներին մեկամսյա ժամկետում մշակել եւ կառավարության աշխատակազմ ներկայացնել կառավարության ծրագրից բխող միջոցառումների ցանկ: Պետք է սահմանվեն պատասխանատուները եւ երեք ամիսը մեկ անգամ տեղեկատվություն տրամադրեն կառավարության աշխատակազմ կատարված աշխատանքների վերաբերյալ: