«Պնդուկիզմի հաղթանակ». ծեծի ենթարկված փաստաբանը որպես մեղադրյալ հրավիրվել է հարցաքննության
Մի խումբ փաստաբանների կողմից ապրիլի 27-ին ծեծի ենթարկված փաստաբան Արմեն Սողոմոնյանը որպես մեղադրյալ հրավիրվել է հարցաքննության:
Քննիչի ուղարկած ծանուցագիրը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը, որի փաստաբանական գրասենյակում էլ հենց ՓՊ ղեկավար անձինք հարձակվել եւ ծեծել էին իրեն եւ Սողոմոնյանին: Ի դեպ, Աթանեսյանն այսօր ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ իրեն նույն գործի շրջանակներում ներգրավել են որպես կասկածյալ:
«Դե, երևի ես էլ շատ արագ կմիանամ այդ կարգավիճակին: Ստորության սահման չկա՝ պնդուկիզմի հաղթանակ: Շատ շնորհակալ ենք Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական ռեժիմից և իշխանություններից, բոլոր անմիջական մասնակիցներին մաղթում ենք նույնպիսի հարձակում ձեր բնակարանների վրա և այսպիսի վերաբերմունք դրանից հետո»,- գրել է Տիգրան Աթանեսյանը:
Տիգրան Աթանեսյանն ու Արմեն Սողոմոնյանը հարձակման էին ենթարկվել Փաստաբանների դպրոցի տնօրեն, խորհրդի անդամ Սիմոն Բաբայանի, ՓՊ նախագահի խորհրդականներ Վրեժ Խաչիկյանի, Գեւորգ Մկրտչյանի եւ փաստաբան Արսեն Հարությունյանի կողմից։