Գյումրիում հնչած կրակոցների գործով բերման է ենթարկվել 31-ամյա Չախալը
Մեր տեղեկություններով, նախօրեի ուշ երեկոյան Գյումրիում հնչած կրակոցների գործով բերման է ենթարկվել 31-ամյա Կարեն Սարգսյանը (Չախալ մականունով):
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից մեր հարցին ի պատասխան միայն ասացին, որ այս պահին մեկ անձ ոստիկանության Կումայրիի բաժնում է, թե ինչ կարգավիճակով՝ չասացին: Ոստիկանությունից հավելեցին, որ մյուս մասնակիցներին հայտնաբերելու եւ դեպքի մանրամասները պարզելու միջոցառումները շարունակվում են:
Հիշեցնենք, որ հնչած կրակոցների հետեւանքով մի տղամարդ որովայնի շրջանում վնասվածք է ստացել եւ տեղափոխվել Գյումրիի բժշկական կենտրոն, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: