Կարող է ստուգեք վիրուսով տառապո՞ւմ ենք, թե՞ չէ.փաստաբաններին կրկին փորձում են խուզարկել
Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում այս պահին լարված իրավիճակ է: «Սասնա Ծռեր» խմբի գործով նիստից առաջ կարգադրիչները կրկին փորձում են խուզարկել մի քանի փաստաբանների, մասնավորապես՝ Լուսինե Սահակյանին, Մուշեղ Շուշանյանին, Տիգրան Հայրապետյանին եւ Արա Զաքարյանին: Նրանք պահանջում են Լուսինե Սահակյանից բացել պայուսակը, քանի որ մետաղորսիչով ձայն է հնչել: Սահակյանը պարբերաբար կրկնում է, որ դա պայուսակի երկաթներից է:
Փորձում են նաեւ խուզարկել փաստաբան Արա Զաքարյանին, վերջինս, սակայն չի թույլատրում եւ ցանկանում է կապ հաստատել դատավորի հետ, սակայն կարգադրիչները թույլ չեն տալիս: Զաքարյանը բարկացավ եւ ասաց. «Կարող է մեզ հետազոտությունների էլ ենթարկեք, տեսնեք` վիրուսով տառապո՞ւմ ենք, թե՞ ոչ»:
Այս պահին նշված փաստաբանները չեն կարողանում մտնել նիստերի դահլիճ, որտեղ ժամը 11-ին պետք է սկսվեր «Սասնա ծռեր» խմբի գործով դատը, որը մինչեւ հիմա չի մեկնարկել: