Ոստիկանները 100-ից ավելի հարված են հասցրել «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արեգ Կյուրեղյանին
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արեգ Կյուրեղյանին ոստիկանները դատարանի նկուղում ծեծի են ենթարկել: Այս մասին մեր զրույցում Կյուրեղյանի պաշտպան Մուշեղ Շուշանյանն, որը երեկ գիշերն է տեսակցել «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում գտնվող իր պաշտպանյալին:
«Արեգի քթի, ճակատի հատվածում վնասվածքի հետքեր՝ արյունազեղումներ կային, ու ըստ իր խոսքերի՝ ամբողջ մարմնի վրա, այսինքն՝ կրծքավանդակի, որովայնի, մեջքի, ոտքերի շրջանում ինքը բազմաթիվ՝ 100-ից ավելի հարվածներ է ստացել ոստիկանների կողմից, եւ այդ ամենն արձանագրվել է նաև «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում բժշկի կողմից»,- ասաց Մուշեղ Շուշանյանը:
Շուշանյանի խոսքով՝ Արեգ Կյուրեղյանը բռնության է ենթարկվել տեւական ժամանակ, նրան հայհոյել են եւ ստացել պատասխան հայհոյանք: «Նպատակն է եղել հոգեպես կքել, կոտրել, Արեգին, բայց երբ տեւական ժամանակ բռնություն գործադրելուց հետո հասկացել են, որ այդ մարդը կոտրվող չէ, հասկացել են, որ իրենց նպատակին չեն հասնի»,- ասաց Մուշեղ Շուշանյանը:
Հիշեցնենք, որ Արեգ Կյուրեղյանի եւ ոստիկանների միջեւ երեկ տեղի ունեցած միջադեպը դատարանում սկսվել է այն բանից, երբ Կյուրեղյանը փորձել է գրություն փոխանցել իր պաշտպան Արա Ղարագյոզյանին: Սակայն ուղեկցող ոստիկանների մեկը խլել է թուղթը:
Շուշանյանի խոսքով՝ Արեգ Կյուրեղյանը պահանջել է, որպեսզի թուղթը վերադարձնեն, սակայն ոստիկաները չեն վերադարձրել: «Ասել են՝ չենք վերադարձնում, լավ ենք անում, ապա Արեգը պահանջել է կամ վերադարձնել թուղթը, կամ իրեն դահլիճից հանել, հետո իրեն դահլիճից հանել են ու անմիջապես սկսել հարվածել»,- պատմեց Մուշեղ Շուշանյանը: