ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց Սեւանից 270 միլիոն խորանարդ ջուր բացթողնելու նախագիծը
Ազգային Ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց Սեւանա լճից լրացուցիչ 100 միլիոն խորանարդ մետր ջուր բացթողելու մասին նախագիծը: Պատգամավորները քվեարկեցին 77 կողմ 3 դեմ եւ 0 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ:
Նշենք, որ «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին նախագծով առաջարկվում է նախկին 170 միլիոն խորանարդի փոխարեն այս տարի Սեւանա լճից բաց թողնել 270 միլիոն խորանարդ ջուր: