«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Մխիթար Ավետիսյանի պաշտպանը պահանջեց հեռացնել փոխգնդապետին
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ Երեւան քաղաքի Նոր Նորք եւ Ավան վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթանում է «Սասնա ծռեր» խմբի 18 անդամի գործով դատական նիստը:
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Մխիթար Ավետիսյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը հետաքրքրվեց, թե ինչո՞ւ է այս պահին դահլիճում գտնվում փոխգնդապետ Ղազարյանը՝ մարդ, որն առերեւույթ հանցագործություն է կատարել:
Նշենք, որ խոսքը Ուղեկցող գումարտակի հրամանատար, փոխգնդապետ Արմեն Ղազարյանին մասին է, որն ըստ պաշտպանների հայտարարության՝ ղեկավարել է «Սասնա ծռեր» խմբի 5 անդամին ծեծի ենթարկելու օպերացիան: «Ղազարյանն այն անձն է, որը դատարանի նկուղում ծեծի է ենթարկել իմ պաշտպանյալ Մխիթար Ավետիսյանին: Նրա մասին մամուլում բազմաթիվ հրապարակումներ կան, որ ամբողջ օպերացիան ինքն է ղեկավարել, հեռացրե՛ք նրան այստեղից»,- ասաց Պետրոսյանը:
Դատավորն էլ ասաց՝ նա իր ծառայությունն է իրականացնում: «Հա ինչ անեմ»,- հայտարարեց Արտուշ Գաբրիելյանը: Ինեսսա Պետրոսյանին սա զայրացրեց եւ նա կրկին կրկնեց, որ փոխգնդապետ Ղազարյանն առերեւույթ հանցագործություն է կատարել: «Եթե բռնություն է եղել համապատասխան մարմինները կզբաղվեն»,- հայտարարեց Գաբրիելյանը: Այս ընթացքում, Ղազարյանը հեռացավ նիստերի դահլիճից: