Գոռ Վարդանյանը՝ Տարոն Մարգարյանի խորհրդական
Երեւանի քաղաքապետարանում այսօր տեղի է ունեցել աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, մինչ օրակարգի հարցերին անդրադառնալը, աշխատակազմին է ներկայացրել քաղաքապետի նորանշանակ խորհրդականներին եւ օգնականին:
Ըստ այդմ, Վահագն Վերմիշյանը նշանակվել է Երեւանի քաղաքապետի խորհրդական՝ հասարակական հիմունքներով: Ճարտարապետ Վահագն Վերմիշյանը եղել է Ստեփանավան քաղաքի նախկին գլխավոր ճարտարապետը (1989-1991), Օրյոլի մարզի գլխավոր ճարտարապետը (2014-ից), ղեկավարել է մի շարք ընկերություններ:
Երեւանի քաղաքապետի խորհրդականի պաշտոնում է նշանակվել նաեւ Գոռ Վարդանյանը, ով կհամակարգի աշխատակազմի սպորտի բաժնի աշխատանքները: Խաչիկ Պողոսյանն էլ նշանակվել է Երեւանի քաղաքապետի օգնական՝ հասարակական հիմունքներով:
Շնորհավորելով նորանշանակ գործընկերներին՝ քաղաքապետը նշել է, որ նրանցից ակնկալում է հետեւողական եւ արդյունավետ աշխատանք:
Նշենք, որ Միջազգային Դուքենդո ֆուլ կոնտակտ կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ Գոռ Վարդանյանը մայիսի 7-ին հայտարարել էր, որ Ֆեդերացիայի նախագահությունը որոշում է կայացրել առաջիկա ընտրություններում սատարել Տարոն Մարգարյանին: Գոռ Վարդանյանն այդ օրը նաեւ որպես հաղթանակի խորհրդանիշ ՀՀԿ-ի թեկնածուն էր նվիրել թուր: «Ես աշխատող մարդ եմ, և աշխատող մարդն է միայն, հասկանում  աշխատող մարդուն: Տարոն Մարգարյանը այն հայ անհատներից է, ով  գիշեր-ցերեկ աշխատում է և քարը քարի վրա դնելով՝ կառուցում է»,- ասել էր Գոռ Վարդանյանը: Իսկ քարոզարշավի ընթացքում Գոռ Վարդանյանը ուղեկցում էր Երեւանի քաղաքապետին:
Կարելի է ենթադրել, որ այս նշանակմամբ Գոռ Վարդանյանը ՀՀԿ-ին մատուցած ծառայությունների համար պարգեւատրվեց Տարոն Մարգարյանի կողմից: