Արմավիրում վարունգն աղբն են գցում, Երեւան Սիթիում վաճառվում է 480 դրամով, Գյումրիում՝ 250
Hetq.am-ը տեղեկություն է տարածել այն մասին, որ Արմավիրի մարզի Արեւիկ համայնքում տեղական արտադրության վարունգը չի սպառվում: Գնորդները գյուղացիներին առաջարկում են 1 կգ-ի համար 20 դրամ, որը չի ապահովում նույնիսկ գյուղատնտեսական աշխատանքների ծախսածածկույթը: Արմավիրի մարզում ստեղծվել է այնպիսի իրավիճակ, որ գյուղացիները վարունգի բերքը հավաքում եւ նետում են աղբամանը:
Այս իրավիճակին զուգահեռ ՀՀԿ-ական պատգամավոր, մեծահարուստ գործարար Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող «Երեւան Սիթի»  սուպերմարկետների ցանցում «Նազրվան» տեսակի վարունգի 1 կգ-ն  վաճառվում է 480 դրամով:
Armtimes.com-ի տեղեկություններով՝ մայրաքաղաքի շուկաներում նույն տեսակի վարունգի արժեքն 100 դրամ է: նույն արժեքով է վաճառվում նաեւ Աշտարակում, Արարատում, Եղեգնաձորում, Կապանում: վանաձորում գները սկսվում են 150 դրամից, Հրազդանում՝ 120, Գավառում՝ 200, Արտաշատում՝ 50:
Շիրակի մարզում վարունգը վաճառվում է բավականին թանկ գնով: Մասնավորապես` Գյումրու կենտրոնական շուկայում Արմավիրում աճեցրած  «Նազրվան» տեսակի վարունգը վաճառվում է 250 դրամով: Գնորդները դժգոհում են, որ գինը բարձր է, իսկ վաճառականներն նշում են, թե մեծ դժվարությամբ է սպառվում՝ ապրանքային տեսք ունեցող, բայց թանկ վարունգը:
«Մենք հոկտեմբերյանցիներից առնում ենք 70-100 դրամով, իսկ վաճառում ենք 100, 150, 250 դրամով: Ամենաթանկը մեր տեղական հողի վարունգն է, որն արժի 200-250 դրամ»,- armtimes.com-ի հետ զրույցում ասում է Գյումրու կենտրոնական շուկայի վաճառողուհիներից մեկը:
Այս օրերին Գյումրիում ամենաէժան վարունգի մեկ կիլոգրամը վաճառվում է 50 դրամով, սակայն այն տեղական արտադրության չէ, ըստ վաճառականների՝ ներկրված  է Ռուսաստանի Դաշնությունից: