«X6»-ով վրաերթի են ենթարկել փաստաբանին եւ հեռացել դեպքի վայրից
Հուլիսի 14-ին Երեւանում վրաերթի է ենթարկվել 29-ամյա փաստաբան Հովհաննես Սարգսյանը. վերջինս մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից մեր հարցին ի պատասխան ասացին, որ նույն օրը՝ ժամը 21.30-ին, Երեւանի Մոսկովյան փողոցում՝ Թամանյանի արձանի դիմացի հատվածում, անհայտ ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել 29-ամյա տղամարդու, որը մարմնական վնասվածքներով բուժօգնության է դիմել հիվանդանոց: Հաջորդ օրը՝ ժամը 19:20-ին, ինքնակամ Ճանապարհային ոստիկանություն է ներկայացել վրաերթ կատարած անձը եւ հայտնել, որ հուլիսի 14-ին ինքն է իրեն պատկանող BMW X6 մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի ենթարկել 29-ամյա տղամարդուն: Կատարվում է հետաքննություն:
Նշենք, որ ըստ Shamshyan.com-ի վրաերթ կատարած անձը Վրաստանի Հանրապետության Ախալքալաք քաղաքի Դնելաձեի փողոցի բնակիչ՝ 22-ամյա Էդուարդ Մկոյանն է, որը վրաերթից հետո փաստաբանին թողել է անօգնական եւ հեռացել դեպքի վայրից: