Վարչապետը գաղտնի Գյումրի է գալիս. լրագրողների ներկայությունը ցանկալի չէ
Այսօր`հուլիսի 20-ին, օրվա երկրորդ կեսին գաղտագողի Գյումրի է այցելելու ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Armtimes.com-ի տեղեկություններով՝ Կարապետյանն այցելելու է «Լենտեքս» կարի արտադրամաս, «Սամարիթեր» հիվանդանոց, Ածիկի գործարան: Հետաքրքիրն այն է, որ վարչապետի այցի համար լրատվամիջոցներին նախապես չեն տեղեկացրել, լրագրողների ներկայությունը, այլ կերպ ասած, ցանկալի չէ:
Կարապետյանի մամուլի խոսնակ Արամ Արարատյանը Armtimes.com-ի զրույցում հաստատեց, որ վարչապետը լինելու է Գյումրիում: Մեր  հարցին, թե այցը լրատվամիջոցների համար հասանելի է, Արարատյանն ասաց.
«Մենք լրագրողներ չենք տանում մեզ հետ, հանդիպումից կադրեր եւ տեղեկատվություն կհրապարակենք լրատվամիջոցների համար»,- ասաց մամուլի խոսնակը:
Երեկ`հուլիսի 19-ին, armtimes.com-ը Գյումրիում նկատել է նաեւ Կարեն Կարապետյանի անվտանգության աշխատակցին: Վերջինս մտնում էր քաղաքապետարան: