Էն գահի առաջ, որ ապստամբում են, չեն խոնարհվում. ծռերի 16 անդամը 10 ժամով հեռացվեց
Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը հերթական անգամ հեռացրեց «Սասնա ծռեր» խմբի 16 անդամին՝ դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք դրսեւորելու համար:
Հիշեցնենք, որ նրանք այսօր պաշտպանական կողմի միջնորդությամբ վերադարձել էին նիստերի դահլիճ, սակայն դատավորի ներս մտնելիս կրկին ոտքի չկանգնեցին, ինչի համար դատավորը նրանց նկատմամբ սանկցիա կիրառեց նախազգուշացման տեսքով: Ապա ընդմիջումից հետո, երբ ծռերը կրկին ոտքի չկանգնեցին դատարանը նրանց 10 ժամով հեռացրեց նիստերի դահլիճից:
Մինչ այդ դատարանը ճշտեց ամբաստանյալների ինքնությունը, սակայն նրանք իրենց տվյալներն ասացին առանց ոտքի կանգնելու: Խմբի անդամներից Մարտիրոս Հակոբյանը (Դեդ) դիմելով դատարանին ասաց. «Էն գահի առաջ, որ ապստամբում են, չեն խոնարհվում»։
Իսկ Վարդան Գերավետյանն էլ իր ոտքի չկանգնելը բացատրեց նրանով, որ հունիսի 28-ին իրենց նկատմամբ տեղի է ունեցել բռնություն, ահաբեկչություն, բայց դատավորն ուշադրություն չի դարձրել. «Այդ բռնությունն ահաբեկչություն էր ոչ թե մեր, այլ ժողովրդի հանդեպ»։