Քրիստինե Մելքոնյանը կրկին Հ1-ում է. արդեն երկու անգամ եթեր է դուրս եկել
Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության մեկնաբան Քրիստինե Մելքոնյանը Հ1-ում ունեցած որոշակի տարաձայնություններից հետո կրկին եթեր է դուրս եկել: Armtimes.com-ի հետ զրույցում Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական եւ վերլուծական ծրագրերի տնօրեն Հարություն Հարությունյանը տեղեկացրեց, որ Քրիտինե Մելքոնյանը արդեն եթերում է:
Ավելի վաղ մամուլում գրվել է, որ Հարություն Հարությունյանն ու Արտակ Հերիքյանը Մելքոնյանի համար ոչ նպաստավոր պայմաններ էին ստեղծվել, որի հետեւանքով նա աշխատանքից ազատվել է, սակայն մոտ 10 օր առաջ Հարություն Հարությունյանը մեզ տված հարցազրույցում ասել էր, որ Մելքոնյանն ազատված չէ աշխատաքնից:
«Քրիստինեն արդեն երկու անգամ եթեր է դուրս եկել: Ինչ-որ իմ հարցազրույցում ասել եմ այդպես էլ եղել է»,- ասաց Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական եւ վերլուծական ծրագրերի տնօրենը, իսկ նա մեր զրույցում ասել էր, որ Քրիստինե Մելքոնյանն ազատված չէ, բայց Հ1-ում արտոնյալներ չկան եւ աշխատանքային վեճեր կարող է եւ լինեն:
«Ինքը եկել է, զրուցեցինք, արձակուրդի դիմումն ասեցի մի քանի օր հետո կբերես, հիմա կմտնես եթեր: Մենք պայմանավորվեցինք, հասկացանք եւ ինքն արդեն երկու անգամ եթեր դուրս եկել է: Այսինքն՝ այն ամենն ինչ ես ասեցի նախորդ հարցազրույցում դա իրականությունն էր, որ ոչ հեռացնելու խնդիր կար, ոչ էլ այլ խնդիր: Պարզապես կողքից «համեմունքներով» դա սարքել էին»,- ասաց Հարություն Հարությունյանը: