Տհաճ է, չգիտեմ ոնց եղավ. Վայոց Ձորում ծեծի է ենթարկվել փաստաբան Փափազ Ավագյանը
Օգոստոսի 12-ին, Աղավնաձոր գյուղի «Մուրադի քար» կոչվող տարածքում ծեծի է ենթարկվել Վայոց Ձորի մարզի հանրային պաշտպան 35-ամյա Փափազ Ավագյանը:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից մեր հարցին ի պատասխան հայտնեցին, որ օգոստոսի 12-ին 1982 թ. ծնված Փափազ Ա.ն ժամը 11.45-ին, ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնում հաղորդում է տվել, որ նույն օրը ժամը 10.30-ի սահմաններում Աղավնաձոր գյուղի «Մուրադի քար» կոչվող տարածքում, ճանապարհին վազանց կատարելու եւ ձայնային ազդանշան տալու հարցի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ, «Մերսեդես» մակնիշի երկու ավտոմեքենաների վարորդներն ու ուղեւորները ծեծի են ենթարկել իրեն՝ ձեռքերով եւ ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ հասցրել մարմնի տարբեր մասերին:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած ծավալուն միջոցառումների շնորհիվ պարզվել են նշված անձանց ինքնությունները:
Անցկացրած բացատրական աշխատանքների շնորհիվ՝ նրանք նույն օրը՝ ժամը 21:10-ին, ներկայացել են բաժին: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Կատարվում է քննություն:
Մեր տեղեկություններով, վիճաբանությունն ու ծեծկռտուքը սկսվել է «արա»-ով  դիմելու պատճառով:
Մեր զրույցում, սակայն փաստաբան Ավագյանը չցանկացավ խոսել դեպքի մասին եւ ասաց. «Ուղղակի տհաճ է: Երկու-երեք օրից ձեր հարցերին սպառիչ կպատասխանեմ, այս պահին ցանկություն չունեմ զրուցելու էս հարցով: Չգիտեմ ինչի համար ա եղել, ոնց ա եղել»,- ասաց նա:
Մեր հարցին, թե այնուամենայնիվ, ծեծի հետեւանքով ի՞նչ վնասվածքներ է ստացել, Փափազ Ավագյանն ասաց, որ վնասվածքներ ունի, սակայն այդ մասին եւս ցանկություն չունի խոսելու: