Ամերիկա արեւի խավարում է, Լեննագան ալամ աշխարհի չեմպիոնը կփայլե.Գյումրիում գլուխ են գովում
Երեկ՝ օգոստոսի 22-ին, Փարիզում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության ժամանակ Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ, գյումրեցի Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի 2017 թ. չեմպիոն: Սա Արթուր Ալեքսանյանի 3-րդ անընդմեջ չեմպիոնությունն է աշխարհի առաջնություններում: Նա ոսկե մեդալով է վերադարձել նաեւ 2014 եւ 2015 թթ. աշխարհի առաջնություններից:
Արթուրի հաղթանակը հերթական անգամ մեծ ցնծությամբ տոնվեց հայերի եւ հատկապես գյումրեցիների կողմից: Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի քննարկման թիվ մեկ թեման Ալեքսանյանի աշխարհի եռակի չեմպիոն դառնալն է: Գյումրեցի օգտատերերն անմիջապես սկսեցին աջ ու ձախ գլուխ գովել, եւ համապատասխան գրառումներ կատարել, նրանց միացան նաեւ մյուս օգտատերերը:
Armtimes.com-ն առանց խմբագրման ներկայացնում է գրառումներից մի քանիսը:
Արսեն Վարդանյան. «Արթուր Ալեքսանյանը դառավ Մարիոյի դեւի աշխարհը: Մարդ չի կռնա անցնի:
Լեննականցին ատամհատիկին չեմպիոն կքաշե: Դաժե, եթե գրած չեղնին:
Լեննականցին Բաթումի կաֆե կնստի.
-Ընձի միամ ոսկե մեդալ, մեկ էլ կապուչինո…»:
Մարինե Պետրոսյան. «Ամերիկա արեւի խավարում է, Լեննագան ալամ աշխարհի չեմպիոնը կփայլե»:
Արամ Մանուկյան. «Տենաս Արթուր Ալեքսանյանը ֆուտբոլ կարումա՞ խաղա, գոնե դարպասապահ:
Մի գրամ չեմ կասկածում, որ մեր Արթուր Ալեքսանյանը հերթական չեմպիոնական տիտղոսը իրանով կանի։ Գյումրեցիների հետ էսօր դժվարա լինելու՝ էլի արդարացված գլուխ են գովալու»:
Գագիկ Պլուզյան. «Շուտով Լեննականում, որ գնան աղջիկ ուզելու, պտի հարցնեն, ձեր տղեն ոսկե մեդալ ունի՞, եթե չէ, ուրեմն մենք ձեզ տալու աղջիկ չունենք»:
Անկախ Հայաստան. «Գրանցումս փոխում եմ Գյումրի, որ ես էլ կարամ գլուխ գովամ»:
Երվանդ Վարոսյան. «Հասկանալով, որ այլ տարբերակ չկա, Հենրիխ Մխիթարյանը սկսել է իր գյումրեցի նախնիների որոնումը»:
Արթուր Ալեքսանյանի հաղթանակն իր ֆեյսբուքյան էջում շնորհավորել է նաեւ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը.«Կեցցե՜ս Արթուր ջան, հպարտանում ենք քեզնով»:
Գյումրեցի լրագրողներից մեկն էլ հիշեցրել է, որ Արթուր Ալեքսանյանի մարզադպրոցը գտնվում է անմխիթար վիճակում.
Սաթենիկ Կաղզվանցյան. «Մի հարց էլի, աշխարհի եռակի չեմպիոնի մարզադպրոցը ե՞րբ եք վերանորոգելու, պարոնայք»: