Լուսանկարներ Շառլ Ազնավուրին «Փառքի արահետում» աստղ հանձնելու արարողությունից
Աշխարհահռչակ շանսոյե Շառլ Ազնավուրը Հոլիվուդի «Փառքի արահետում» իր աստղի բացման արարողության ժամանակ հակիրճ դիմել է ներկաներին: Երեկ՝ օգոստոսի 24-ին, տեղի ունեցած միջոցառման ժամանակ նա ասել է, որ հիմա իրեն Կալիֆորնիայի մի մասնիկն է համարում: Մինչեւ իր խոսքը սկսելը նա նաւեւ նշել է, որ միջոցառումների ժամանակ սովորաբար անգլերենով չի խոսում, քանի որ չի կարծում, որ բավականաչափ լավ է տիրապետում:
«Ֆրանսերենն իմ աշխատանքային լեզուն է, բայց իմ ընտանիքի լեզուն միշտ հայերենն է: Այսօրվանից հետո, այս աստղի բացվելուց հետո ես էլ կարող եմ ասել, որ հիմա մի փոքր կալիֆորնիացի եմ, այստեղ են իմ թոռներն ու աղջիկը»,- ասել է նա:
Ազնավուրի աստղը 2618-րդն է «Փառքի ծառուղում»: Երեկ բացման արարողության ժամանակ շանսոնյեի կողքին են եղել նրա ընտանիքի անդամները, ընկերները, այդ թվում՝ ռեժիսոր Փիթեր Բոգդանովիչը: Ներկա է եղել նաեւ Կալիֆորնիայի սենատոր Քեւին դե Լեոն:
Ազնավուրը 20-րդ դարի լավագույն երգիչներից մեկն է: Նա գրել է մոտ 1400 երգ, որոնք տեղ են գտել մոտ 390 ալբոմներում: 93 տարեկան հասակում նա դեռ շարունակում է ստեղծագործել եւ համերգային շրջագայություններ իրականացնել: Երեկ նա հայտնել է 2018 թ. իր համերգային շրջագայության մասին: Այն սկսվելու է հունվարի20-ին եւ կավարտվի փետրվարի 6-ին: Նա կերգի Ֆրանսիայի 6 քաղաքում՝ Լիոնում, Մարսելում, Բորդոյում, Թուլուզում, Նանտում, Լիլում: Այս տարվա դեկտեմբերին էլ համերգ ունի Վիեննայում: