Վրաստանի սեւծովյան ափերին փոթորիկ է մոտենում. Լողալն արգելված է
Վրաստանի սեւծովյան ափերին կարմիր դրոշակներ են տեղադրվել, նշանակում է՝ փոթորիկ է սպասվում Վրաստանի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալության հայտարարությանը հղումով գրում է «Sputnik Վրաստան» գործակալությունը:
«Սեւ ծովի ափերին 5 բալանոց փոթորիկ է սպասվում: Մենք անմիջապես համապատասխան միջոցառումներ ենք իրականացրել: Բոլոր ափամերձ շրջաններում կարմիր դրոշներ են տեղադրվել, ինչը նշանակում է, որ լողալն արգելվում է»,- ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, փրկարարներն անձամբ են տեղեկացնում հանգստացողներին վտանգի մասին եւ խորհուրդ են տալիս զերծ մնալ արտակարգ իրավիճակներում հայտնվելուց: Լողալ կրկին կթույլատրվի, երբ լողափին սպիտակ դրոշակներ հայտնվեն: