Արտակարգ իրավիճակ տրանսպորտի նախարարությունում. աշխատակիցները տարհանվել են
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը քիչ առաջ ԱԺ-ում հանձնաժողովի նիստի սկզբում հայտարարեց, որ Տրանսպորտի, կապի եւ ՏՏ նախարարության ներկայացուցիչները չեն եկել ԱԺ, քանի որ արտակարգ իրավիճակ է նախարարությունում:
Աշոտյանի խոսքով, իրեն հասած տեղեկությամբ՝ նախարարության շենքում ռումբի մասին ահազանգ է եղել եւ նախարարության բոլոր աշխատակիցները տարհանվել են:
Ավելի ուշ ՀՀ ԱԻՆ պաշտոնական կայքը տեղեկություն տարածեց, որ սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 10:26-ին, ոստիկանությունից տեղեկություն է ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Տրանսպորտի, կապի եւ ՏՏ նախարարությունում ռումբ կա տեղադրված:
«Դեպքի վայր են մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ, Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքներ իրականացնող կենտրոնի փրկարարական ջոկատը, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման եւ սակրավորների խմբերը: Կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն»,- ասված է ԱԻՆ-ի հաղորդագրության մեջ:
6810 դիտում
Որոշումը նվազեցնելու է անվտանգային ռիսկը, որը կա Բաղանիս-Կիրանց-Ոսկեպար հատվածում, ՀՀ սահմանի ողջ երկայնքով․ վարչապետ