Անահիտ Սիմոնյանն ու Հայկոն շատ շփոթված են եղել որդու դպրոցական 1-ին օրը
Երգչուհի Անահիտ Սիմոնյանն ու երգիչ Հայկոն շատ շփոթված են եղել 2017-18 ուսումնական տարվա սկզբում: Որդու՝ Արմանի համար 1-ին անգամ հնչել է դպրոցական զանգը: Երեւանի Պուշկինի անվան թիվ 8 հիմնական դպրոցն աշակերտներին նոր ուսումնական տարվա առթիվ ողջունել է երեկ՝ օգոստոսի 31-ին, այդ օրը Հայկոն ու Անահիտ Սիմոնյանն Արմանին 1-ին անգամ դպրոցն են ուղեկցել: Armtimes.com-ի հետ զրույցում երգչուհին կիսվեց իր ու ամուսնու զգացողություններով:
«Երկար ենք սպասել այս օրվան: Պատրաստցվել ենք ամենալավ ձեւով: Շատ շփոթված էինք ու շատ ուրախ էինք երեկ: Ծնողներ կային, որ հուզվում էին, բայց մենք փորձեցինք զսպել մեզ եւ ուրախանալ մեր տղայի համար, որովհետեւ նա մտնում է նոր կյանք, մեծ կյանք, մեծ ճանապարհ: Փորձեցինք մեր լավ տրամադրությամբ դրական էմոցիաներ հաղորդել նրան»,- պատմեց նա:
Երգչուհին անդրադարձավ դպրոցի ընտրությանը: Սկզբում ցանկացել են վարժարան ուղարկել երեխային, սակայն հետագայում եկել են եզրակացության, որ այս տարիքում ավելի լավ է քիչ ծանրաբեռնվածությամբ սովորի:
«Քաղաքի բոլոր դպրոցներն ուսումնասիրելով հասկացանք, որ քանի որ ապրում ենք կենտրոնում, մեզ շատ ավելի հարմարավետ կլինի հենց Պուշկինի դպրոց տանել երեխային: Հաշվի ենք առել նաեւ ուսման որակը, այն թե հետագայում ինչպես կտիրապետի ռուսաց լեզվին... Սկզբում մտածում էինք վարժարանի մասին, բայց հետո մտածեցինք, որ դեռ շատ փոքրիկ է, գոնե տարրական դպրոցից կարողանա հաճույք ստանալ, ունենալ լավ հիշողություններ, հետո արդեն ըստ նրա նախասիրությունների՝ մենք էլ կհասկանանք՝ որ ուղղությունով է ավելի լավ իրեն տալ»,- ասաց նա:
Անահիտ Սիմոնյանն ընդգծեց, որ Արմանը շատ լավ է տրամադրված: Լաց չի լինում, կամակորություններ չի անում: Բարձր տրամադրությամբ է գնում դպրոց: