Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 1:4 հաշվով պարտվեց աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Դանիայի դեմ խաղում: Քիչ առաջ Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ավարտված խաղում Արթուր Պետրոսյանի թիմը չկարողացավ անլուծելի խնդիրներ առաջադրել հյուրերին:
Հանդիպումը հայ ֆուտբոլիստներն ակտիվ սկսեցին եւ առաջինն էլ հասան հաջողության: 6-րդ րոպեին հեռահար գեղեցիկ հարվածով մրցակցի դարպասը գրավեց Ռուսլան Կորյանը: Աստիճանաբար, սակայն դանիացիները կարգավորեցին իրենց խաղը եւ հավասարեցրին հաշիվը. 17-րդ րոպեին աչքի ընկավ Թոմաս Դելաինին: 29-րդ րոպեին էլ Քրիստիան Էրիկսենը տուգանայինից կատարած հարվածով առաջ մղեց իր թիմին: 2-րդ կեսում հայ ֆուտբոլիստներին չհաջողվեց փոխել խաղի ընթացքը, իսկ դանիացիները զարգացրին հաջողությունը. 82-րդ րոպեին իր 2-րդ գոլը խփեց Թոմաս Դելաինին: Ավելացված ժամանակում նա դարձավ հեթ-տրիկի հեղինակ՝ ձեւակերպելով վերջնական հաշիվը՝ 1:4:
Այս խաղից հետո Դանիան միավորների քանակը հասցրեց 16-ի եւ շարունակում է պայքարը E խմբում 1-ին տեղի համար: Հայաստանը մնաց 6 միավորով եւ զրկվեց ուղեգիր նվաճելու բոլոր հնարավորություններից:
Այս ընտրական փուլում Հայաստանին մնացել է 2 հանդիպում: Հոկտեմբերի 5-ին թիմը «Հանրապետական» մարզադաշտում կընդունի Լեհաստանին, իսկ 8-ին կհյուրընկալվի Ղազախստանին: