Անձրեւին արված ասֆալտը երկար է ծառայում
Վանաձորի ներքաղաքային քարուքանդ եղած փողոցների նորոգման համար կառավարության պահուստային ֆոնդից հատկացվել է շուրջ 290 մլն դրամ գումար, որով նախատեսվում է բարեկարգել քաղաքի շուրջ 12 փողոց՝ տեղ-տեղ մասնակի, տեղ-տեղ՝ ամբողջական: Կառավարությունը, իրեն հատուկ դանդաղկոտությամբ, գումարը խոստանալուց միայն ամիսներ անց հատկացրեց: Շուտով անձրևները կսկսվեն, ու ինչպես շատ հաճախ է արվում, այս դեպքում էլ գուցե, ասֆալտապատումն իրականացվի նաև անձրեւի ժամանակ. «Ամառն անցավ, նոր որոշեցին սկսել, չնայած հնուց եկած ավանդույթ է՝ անձրևին արված ասֆալտը երկար է ծառայում»,- կես կատակ կես լուրջ դժգոհեցին վարորդները:
Լոռու մարզպետարանի քաղաքաշինության վարչության պետ Արմեն Ջանազյանը Armtimes.com-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց, որ մրցույթը շահել է երեք ճանապարհաշինական ընկերություն. «Հիդրո», «Շին+» և «Վառմաշ» ՍՊ ընկերությունները: Հետաքրքրական է, որ այս տարի, Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանին պատկանող «Լոռի ՃՇՇ»-ն չի շահել մրցույթը, չնայած որ մասնակցել է մրցույթին:
Մարզպետարանի պաշտոնյան վստահեցնում է՝ որակին հետևող հանձնաժողով է ստեղծված: Իսկ պատասխանատվությունը կրելու է այն հիմնարկը, որն իրականացնելու է աշխատանքը:
Բացի այս, Վանաձորում ճանապարհների նորոգման համար համայնքի բյուջեից էլ այս տարի հատկացվել էր շուրջ 100 մլն դրամ գումար: Մարզկենտրոն Վանաձորի փողոցները գտնվում են ծայրաստիճան քարուքանդ վիճակում: Տասնյակ մեքենաներ ամեն օր ջարդ ու փշուր են լինում: Լուրջ խնդիր է նաև համայնքում գծանշումների ու ճանապարհային նշանների բացակայությունը: Վանաձորցի մի քանի վարորդներ արդեն իսկ դիմել են դատարան՝ համայնքից պահանջելով վնասի փոխհատուցում: Տարին ավարտվում է, իսկ Վանաձորում փողոցները դեռ քանդված են: