Մանրամասներ Թուֆենկյան հյուրանոցի կրակոցներից՝ 1 զոհ եւ 1 վիրավոր, կրակել են ինքնաձիգից
Armtimes.com-ի թղթակիցը Վերնիսաժից փոխանցում է, որ այս պահին «Թուֆենկյան» հյուրանոցին հարող տարածքը ոստիկանների կողմից փակվել է ժապավեններով: Հյուրանոցի դիմաց, ծառերի տակ ընկած է սպանված մի տղամարդ, գետնին ինքնաձիգ կա: Ականատեսներից մեկի փոխանցմամբ, տեւական ժամանակ նա լսել է կրակահերթերի ձայներ, որոնք իր կարծիքով ինքնաձիգից արձակվող կրակոցի ձայներ են եղել, որից հետո ատրճանակ է օգտագործվել: Նույն քաղաքացին մինչեւ հասել է դեպքի վայ,ր կրակոցները դադարել են: Նախնական տեղեկություններով՝ կա մեկ զոհ եւ մեկ վիրավոր:
Վերնիսաժի տարածքն այժմ բազմամարդ է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ «Վերնիսաժ»-ի մոտ կրակոցներ են հնչել: Նախնական տեղեկություններով՝ կրակոցներից հրազենային վիրավորում է ստացել մեկ քաղաքացի:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից հայտնեցին, որ տեղեկություններ կհաղորդեն ավելի ուշ:
Կրակահերթը հնչել է այսօր՝ 13:30 սահմաններում՝ Թուֆենկյան հյուրանոցի մոտ։ Հյուրանոցի դիմացի ծառի տակ սպանված տղամարդու դիակ է հայտնաբերվել։ Ասֆալտին արյուն է թափված։ Վնասված է հյուրանոցի ապակին։