Երեկվա կրակոցները ներհանրապետական ռազբորկայի արդյունք են. Նիկոլ Փաշինյան
Այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանն անդրադառնալով՝ երեկ Վերնիսաժում տեղի ունեցած դեպքին, ասաց, որ հանցագործության մեջ ներգրավված անձիք վայելում են իշխող ՀՀԿ-ի հովանավորությունը:
«Երեկ երեւանում տեղի ունեցավ հերթական կրիմինալը, որը ցնցեց քաղաքը: Մարդկանց մոտ հարց է առաջանում, թե ինչու են այդ հանցագործներն ավտոմատներով շրջում Երեւանի փողոցներում եւ ինչու իշխանությունները չեն կասեցնում նրանց երթը:  Ես կասեմ, որ սրա համար կա շատ լուրջ բացատրություն: Ես համոզված եմ 100 տոկոսով, որ այդ անձինք վերջին  ընտրություններին լուրջ ծառայություններ են մատուցել ՀՀԿ-ին, նրանք համարվում են ՀՀԿ-ի հենարան եւ գիտեն, որ իրենց արարքներն անպատիժ են մնալու: Երեկվա կրակոցները ներհանրապետական ռազբորկա է, որը կապ ունի Ալավերդիի քաղաքապետի նոյեմբերի 5-ին կայանալիք ընտրությունների հետ: Ինչպես, որ մարտի 1-ի դեպքերի մեղավորներն են ազատ շրջում, այնպես էլ այսօրվա հանցագործություններ կատարողները»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Այն, որ հանցագործները չեն պատժվում, Նիկոլ Փաշինյանը մատնանշեց Երեւանու ավագանու անդամ Արմեն Սահակյանին:
«Ձեր ուշադրությունն եմ ուզում հրավիրել մի հանգամանքի վրա, որ «Ծիտ» մականունով մեկն էլ հետախուզվում էր կեղծ փաստաթղթերով գույք սեփականաշնորհելու մեղադրանքով: Նրան գտան, հետախուզեցին եւ Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկ տեղափոխելու փոխարեն տարան Երեւանի քաղաքապետարան»,- ասաց Փաշինյանը: