Կփափագի՞ք մնալ վարչապետ. Սփյուռքահայ գործչի հարցին Կարեն Կարապետյանը պատասխանեց՝ Այո՛
Հայաստան- Սփյուռք համաժողովի ժամանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը պատասխանեցէ Սփյուռքի գործիչների հարցերին: Լլիբանանահայ գործիչ Համբիկ Մարտիրոսյանը նրան հետեւյալ հարցն ուղղեց. «Հիմա հարց պետք է տամ՝ խնդրելով մեկ բառով պատասխանել, արդյոք Կարեն Կարապետյան վարչապետը կփափագի՞ մնալ պաշտոններու վերա»:  Կարեն Կարապետյանը պատասխանեց մեկ բառով՝ «այո՛»:
Մինչ այդ Համբիկ Մարտիրոյանը նշում էր, թե Կարապետյանն իսկապես հեղափոխական գործիչ է, եւ նրան շնորհակալություն էր հայտնում վերջին 1 տարվա իրականացած գործունեության համար եւ նշում էր, որ իր գործունեությամբ վարչապետը հույս է ներշնչել:
Սփյուռքահայ գործիչը նաեւ նշեց, թե վարչապետն իսկական շախմատ խաղացող է, ով շախ արեց ու մատ ցույց տվեց որոշ մարդկանց ու հեռացրեց քաղաքական դաշտից: