Մանե Թանդիլյանը`սպառնալիքների եւ պաշտոնական Բաքվի կազմակերպած անվտանգության մասին. Վիդեո
Մանե Թանդիլյանն ամփոփելով իր եւ Արմեն Աշոտյանի այցը Բաքու, նշել է, որ հարկ եղած դեպքում, եթե պետք լինի, ապա հանուն Հայաստանի շահերի պաշտպանության համար 2-րդ անգամ էլ կայցելի Ադրբեջան:
Թանդիլյանն անդրադառնալով Armtimes.com-ի այն հարցին, թե Ադրբեջանը որքանո՞վ է անվտանգ երկիր համարվում հայերի համար, եւ արդյո՞ք հայկական պատվիրակությանը գոհացրեց պաշտոնական Բաքվի վերաբերմունքը ի պատասխան այն սպառնալիքների, որ առաջարկվում էր օղու շշեր կոտրել հայ պատվիրակության անդամների գլխին, ասաց.
«Պաշտոնական Բաքուն միայն պարտավորություն ուներ ապահովել մեր ֆիզիկական անվտանգությունը՝ ինչով եւ զբաղված էր: Հանրային վայրերում մի քանի անգամից ավելի ոստիկաններ կային: Մեզ հետ շփվում էին բացառապես այն անձիք ում, որ կարելի էր: Մեզ հետ խոսեց արարողակարգի պատասխանատուն եւ մեկ հոգի տեխնիկական հարցերով, բնական էր, որ այլ մեկը չէ գալու եւ հարցներ, թե ինչպես ենք:
Այդ արտահայտություններն, որ արել են, պետք է, որ անակնկալ չլիներ, քանի որ նրանց համար կապ չունի, թե դու պատվիրակության անդամ ես, թե`ոչ: Եթե հայ ես, ուրեմն քեզ չեն ընկալում»,- նշեց Մանե Թանդիլյանը: