Լեւոն Մկրտչյանը դպրոցում ՀՀԿ-ի քարոզչության համար պարզաբանում կպահանջի մարզպետից
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանը ծանոթ է armtimes.cօm-ում հրապարակված՝  «Դպրոցում ՀՀԿ-ի նիստ են անցկացրել եւ անդամատոմսեր բաժանել (ֆոտո)» վերնագրով նյութին: Այս մասին նախարարն ասաց կառավարությունում՝ պատասխանելով մեր թղթակցի հարցին:
«Մենք խնդրին տեղեկացել ենք եւ համապատասխան նամակով կդիմենք մարզպետին լրացուցիչ պարզաբանումներ ստանալու համար»,- ասաց նախարարը:
Հիշեցնենք, որ Սյունիքի մարզի Մեղրի խոշորացված համայնքի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցում քաղաքական միջոցառում էր անցկացվել: Armtimes.com-ին հայտնի դարձավ, որ սեպտեմբերի 26-ին դպրոցի տնօրեն ՀՀԿ-ական Մերի Հակոբյանը ուսուցչանոցում ՀՀԿ-ի Մեղրիի շրջանային կազմակերպության անդրանիկ նիստն է անցկացրել, որին մասնակցել է ուսուցչական անձնակազմը: Դպրոցի տնօրենի կողմից վարվող նիստի ժամանակ ՀՀԿ-ի անդամատոմսեր են բաժանվել ուսուցիչներին: