«Parliament monitoring» հասարակական  կազմակերպությունը տվյալներ է հրապարակել այն մասին, թե մինչ այս 6-րդ գումարման ԱԺ նստաշրջանից ամենաշատը, որ պատգամավորներն են բացակայել:
ՀԿ-ի տվյալների համաձայն՝ բացակաների ցուցակը գլխավորում է «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար-պատգամավոր, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը: Նա ներկա է գտնվել միայն նստաշրջանի առաջին նիստին՝ մի քանի ժամով: Ընդհանուր առմամբ՝ Գագիկ Ծառուկյանը ներկա չի գտնվել 62  նիստի:
Պարտաճանաչների թվում չէ նաեւ ՀՀԿ փոխնախագահ, պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը: Նա բացակայել է 43 անգամ: Բացակայություններով աչքի են ընկնում ՀՅԴ-ական Արմեն Բաբայանը՝ 39 անգամ, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Զաքարյանը՝ 33 անգամ եւ 32 անգամ ՀՀԿ-ական Խոսրով Հարությունյանը:
Այս ընթացքում ամենաշատը ելույթներով աչքի են ընկել «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զեյնալյանը՝ 38 անգամ, «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը՝ 30 անգամ, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ փոխխոսնակ Միքայել Մելքումյանը՝ 25 անգամ, նույնքան ելույթ է ունեցել նաեւ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը: Ցանկը եզրափակում է «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը: Նա ելույթ է ունեցել 21 անգամ:
Պարզվում է, որ ԱԺ-ում օրենքի նախագծերին կողմ քվերակելու հակում ունեն ՀՀԿ-ականներն: Ամենաշատը կողմ քվերակել են՝ փոխխոսնակ Արփինե Հովհաննիսյանը, ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը, Արտաշես Գեղամյանը, Ավետ Սարգսյանը եւ Սամվել Նիկոյանը: Նրանցից յուրաքանչյուրը կողմ է քվերակել 63 անգամ:
Դեմ քվեարկողները հիմնականում «Ելք» խմբակցության պատգամավորներն են՝ Մանե Թանդիլյանը, Լենա Նազարյանը, Արտակ Զեյնալյանը, Նիկոլ Փաշինյանը եւ Գեւորգ Գորգիսյանը:
Ընդդիմադիր համարվող «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավորներ՝ Նաիրա Զորհաբյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Իվետա Տոնոյանը, Վարդան Բոստանջյանը եւ Վահան Կարապետյանը աչքի են ընկել ամենաշատը ձեռնպահ քվերակելու հարցում: