Կինս դեռ չի զեկուցել, որ թանկացում կա. ՀՀԿ-ական պատգամավորներն անտեղյակ են գնաճից
Armtimes.com-ը գրել էր, որ երեւանյան խանութներում թանկացել է տավարի միսը, ոչխարի միսը եւ կարագը: «Երեւան սիթի» սուպերմարկետների ցանցում, օրինակ, տավարի մեկ կիլոգրամ միսն արժե 2790 դրամ, ոչխարի միսը՝ 3190, խոզի միսը՝ 3900 դրամ: Ազգային վիճակագրական ծառայության նախորդ տարի այս ժամանակահատվածի համար հրապարակած տվյալների համաձայն, Երեւան քաղաքում տավարի մսի մեկ կիլոգրամի միջին գինը կազմել է 2478 դրամ, ոչխարի միսը՝ 2700 դրամ, իսկ խոզի միսը՝ 2660 դրամ: Այսինքն՝ տավարի միսը թանկացել է ավելի քան 300 դրամով, ոչխարի միսը՝ 500 դրամով, իսկ խոզի միսը՝ 1240 դրամով:
Armtimes.com-ն ԱԺ-ում որոշ ՀՀԿ-ական պատգամավորներից հետաքրքրվեց, թե ինչով են պայմանավորված թանկացումները: Պարզվեց, որ վերջիններս տեղյակ չէին այս գնաճից: Մասնավորապես՝ ՀՀԿ-ական պատգամավորներ Հակոբ Բեգլարյանը եւ Ռոբերտ Սարգսյանը նշեցին, որ տեղյակ չեն, թե գնաճ կա:
Նախկին ոստիկանապետ, ՀՀԿ-ական Ալիկ Սարգսյանն էլ նշեց, թե իրենց տանը կինն է գնումներ կատարում եւ ինքը թանկացումներից տեղյակ չէ:
«Ես չգիտեմ, որ թանկացում է եղել: Մեր տանը կինս է գնումներն անում, դեռ չի հասցրել զեկուցի, որ թանկացում է եղել: Տեղյակ չեմ, չեմ կարող ասել, թե ինչու են թանկացումներ լինում: Մի գուցե կես դրամ է թանկացել»,- ասաց նա: