Գարեգին Բ-ն ընդունել է Լեւոն Արոնյանին եւ նրա կնոջը
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է միջազգային գրոսմայստեր, աշխարհի կրկնակի գավաթակիր Լեւոն Արոնյանին եւ նրա տիկնոջը՝ Արիանա Կաոիլիին: Այս մասին հայտնում է armenianchurch.org-ը: Հանդիպումը կայացել է հոկտեմբերի 7-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում:
Կաթողիկոսը շնորհավորել է շախմատիստին, ընդգծել, որ նրա հերթական հաղթանակը՝ Աշխարհի գավաթի չեմպիոնի կոչումը, մեծ ուրախություն է պարգեւել ամենքին՝ փառք եւ պատիվ հավելելով հայոց ազգին եւ հայրենի երկրին։ Նա նշել է, որ նման ձեռքբերումները ոգեշնչող են շախմատով հետաքրքրվող մանուկների համար, որոնք ձգտում են նմանվել Արոնյանին։
Գարեգին Բ-ն նաեւ իր շնորհավորանքներն է ուղղել նրան ամուսնության կապակցությամբ՝ մաղթելով, որ Աստված ուղեկից լինի նրանց եւ պարգեւի մշտական հաղթանակներ անձնական կյանքում եւ շախմատի ոլորտում:
Իր հերթին Լեւոն Արոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Գարեգին Բ-ին եւ խոսել իր առաջիկա մրցումների մասին։ Անդրադառնալով արձանագրած հաջողություններին՝ գրոսմայստերը շեշտել է, որ ժողովրդից ստացած սերն ու հարգանքը պետք է ջանա այսուհետ եւս վերադարձնել հաղթանակների տեսքով։