Զինակոչիկը հարձակվել է հոգեբուժական կենտրոնի հերթապահ բժշկի վրա. գործը ոստիկանությունում է
Այսօր հայտնի դարձավ, որ Երեւանի «Նուբարաշեն» հոգեբուժական կենտրոնում հիվանդը բռնություն է կիրառել բժշկի նկատմամբ:
Ոստիկանությունը հաստատել է տեղեկությունը՝ հայտնելով, որ ահազանգ է ստացվել, որ զննության ժամանակ նա հարձակվել է բժշկի վրա, եւ պատճառել մարմնական վնասվածք: Նշանակվել է փորձաքննություն:
armtimes.com-ին հաջողվեց դեպքի վերաբերյալ որոշ մանրամասներ պարզել: Բռնության է ենթարկվել հոգեբուժական հաստատության բաժիններից մեկի ղեկավարը, որն այդ օրը նաեւ հերթապահ է եղել: Մեզ հետ զրույցում նա չէր ցանկանում խոսել կատարվածի մասին:
«Ես ունեմ բազմաթիվ պարգեւներ, ես չեմ ուզում՝ ոչ ոք իմանա դրա մասին, ինչո՞ւ եք դուք աղմուկ բարձրացնում»,- ասաց հոգեբույժը, որի անունը չենք հրապարակում:
Այդուհանդերձ, խոսելով դեպքի մասին՝ նա որոշ տեղեկություններ հայտնեց.
«Զինակոչիկ է, ագրեսիվ վարք է ցուցաբերել: Այդքան բան: Վանաձորի զինկոմիսարիատը կասկածել է, որ հնարավոր է հոգեկան խնդիրներ ունենա, ուղարկել են՝ ստուգելու համար: Խնդիրներ կան թե չէ՝ պետք է որոշի հանձնաժողովը: Դեռ չի որոշել»:
Երիտասարդը հոգեբույժի վրա հարձակվել է բռունցքներով: Նա որեւէ զենք կամ գործիք չի ունեցել:
«Դա մեր աշխատանքային ամենօրյա վիճակն է, հիվանդները հարձակվում էլ են, անադեկվատ վարք էլ են ցույց տալիս, ագրեսիվ են: Ամեն օր դա լինում է: Ինչո՞ւ հենց այսօր որոշեցիք դրանով հետաքրքրվել. ինչ է թե ոստիկանությունը գո՞րծ է բացել: Ոչ մի արտառոց բան չի եղել, ես լուրջ վնասվածքներ չեմ ստացել, հարվածներ փորձել է հասցնել, բայց ես պաշտպանվել եմ, զսպել ենք իրեն, ոչ մի արտակարգ բան չի եղել: Ավելորդ աժիոտաժը չեմ հասկանում ինչի համար է»,- դեպքի նկատմամբ ուշադրությունից դժգոհեց բժիշկը:
Հավելեց, որ այս անգամ ոստիկանությունը զբաղվում է գործով, որովհետեւ նա չէր համարվում հիվանդ, համարվում էր սովորական քաղաքացի, որը ագրեսիա է ցուցաբերել հերթապահ բժշկի նկատմամբ: Հարցին, թե իսկ հիմա զինակոչիկը հիվանդ համարվո՞ւմ է, «Նուբարաշեն» հոգեբուժական կենտրոնի բժիշկը պատասխանեց. «Ինքը հիվանդ չի համարվում: Ինքը հիվանդ չէ: Կասկած է եղել, որ շեղվածություն ունի, այդ կասկածներով ուղարկել են»: