Դատարաններից 20 նամակ 1 օրում. Նոր Կյանքի գյուղապետը մտահոգված է
Արարատի մարզի Նոր Կյանք համայնքի ղեկավար Գարիկ Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում մտահոգություն է հայտնել, որ իր ղեկավարած համայնքի բազմաթիվ բնակիչներ բացակայում են գյուղից եւ կարող են կորցնել նաեւ իրենց սփականությունը, քանի որ դատարաններից մեծ թվով նամակներ են ստանում:
«20 նամակ մեկ օրում։ Արդեն սովորական երեւույթ է դարձել։
Նամակները համայնքապետարան են ուղարկվում դատարանից, քանի որ համայնքի այն բնակիչները, ում ուղարկվում է ծանուցումը` դատարան ներկայանալու, բացակայում են համայնքից։
Հիմնականում վարկային պարտավորությունները չկատարելու պատճառով բանկերը դատական կարգով են լուծում խնդիրը»,- գրել է Գարիկ Սարգսյանն ու շարունակել, որ ցավը նա չէ, որ մարդիկ բանկերում վարկեր ունեն, այլ այն, որ այդքան մարդ բացակայում է համայնքից:
«Երկրից կտրված իր ընտանիքից կամ ընտանիքի հետ միասին, փորձում է «խոպանում» աշխատելով իր առօրյա կարիքները հոգա եւ բարեկեցիկ ապագա ապահովվի իր երեխաների համար, դրան զուգահեռ Հայաստանում ունեցած վարկերը մարել, բայց արի ու տես, որ ամեն ինչ այնքան էլ լավ չի դասավորվում եւ շատերը այսօր կանգնած են իրենց ծննդավայրում հայրական տունը կորցնելու վտանգի առաջ»,- եզրափակել է Սարգսյանը: