Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպումը նախատեսված է հոկտեմբերի 16-ին Ժնեւում. պաշտոնական
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների նախաձեռնությամբ ս.թ. հոկտեմբերի 16-ին Շվեյցարիայի Համադաշնությունում՝ Ժնեւում, հանդիպում կկայանա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների միջեւ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի գրասենյակից:
Ավելի վաղ, ՀՀԿ ԳՄ նիստի ավարտից հետո ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը հայտնել էր, որ հաջորդ շաբաթ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ժնևում կհանդիպի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Նրա խոսքով՝ չնայած Ադրբեջանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների վերջին հայտարարություններին, այնուհանդերձ Հայաստանի նախագահը գնալու է Ալիևի հետ հանդիպմանը:
Ավելի վաղ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջան կատարած այցից հետո հայտարարություն էին տարածել` նշելով, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների  հետ բանակցել են նրանց հնարավոր հանդիպման մանրամասների շուրջ: