Սերժ Սարգսյանի շրջապատի մարդիկ 1 էջ կարդացե՞լ են. ԱԺ-ի մոտ ցույց է,պահանջում են Պնախարարին
ԱԺ-ում շարունակում են քննարկել «Զինվորական ծառայության և զինծառայողների կարգավիճակի մասին» օրենքի նախագիծը: Քննարկմանը զուգահեռ խորհրդարանի շենքի դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի ուսանողները:
Ուսանողները ցանկանում էին հանդիպել Պնախարար Վիգեն Սարգսյանին՝ պարզելու համար, թե երբ նա հայտարարում է, որ հարցը քննարկել է ակադեմիական տարկետման վերացման խնդրով մտահոգ ուսանողների հետ, ո՞ւմ է նկատի ունեցել, քանի որ ո՛չ ակտիվ ուսանողների, ո՛չ էլ նախաձեռնության անդամների հետ հանդիպում չի եղել: Նրանց դիտարկմամբ՝ նախարարը կա՛մ ստում է, կա՛մ այլ հանգամանք կա, որը պիտի պարզվի: Ուսանողներին այդպես էլ չհաջողվեց հանդիպել նախարարի հետ:
Դրսում բողոքի ակցիա իրականացնող ուսանողների հետ հանդիպեցին ԱԺ «ԵԼՔ» խմբակցության պատգամավորներ Գեւորգ Գորգիսյանն ու Արարատ Միրզոյանը:
Ուսանողներն անդրադարձան նաեւ Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությանը, թե տարկետման մասին  բարձրաձայնողներին պետք է շատ կոշտ պատասխան տալ:
«Սերժ Սարգսյանի հայտարարության մեջ ասել է, թե կասկածում է, որ տարկետման մասին շահարկողները գոնե մի 10 էջ կարդացել են, իսկ ես էլ կասեմ, որ կասկածում եմ, թե նախագահի շրջապատի մարդիկ գոնե մեկ էջ կարդացած լինեն: Մենք չենք ասում, թե ծառայությունից հետո հնարավոր չէ սովորել, պարզապես դիտարկում ենք ռիսկները, որոնք առկա են օրենքի նախագծում»,- նշեցին ակցիայի մասնակիցները: