Երևանում հարձակվել են շտապօգնության անձնակազմի վրա. 2 կողմն էլ ահազանգել է ոստիկանություն
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից armtimes.com-ին հայտնեցին, որ այդ օրը ժամը 14:15-ին հաղորդում է ստացվել «Շտապօգնության» «Արաբկիրի» ենթակայանից, որ Լեփսիուսի փողոցում կանչով մեկնած խմբի վրա հարձակվել են: Ժամը 14.20-ին էլ մի քաղաքացուց է ահազանգ ստացվել, որ «Շտապօգնության» նշված բժիշկը վիճաբանել է իր հետ եւ հարվածել:
Հարցին, թե որն է եղել վիճաբանության պատճառը, արդյոք շտապօգնոթյան անձնակազմի ուշացումը, ոստիկանությունից պատասխանեցին, որ դա կպարզի հետաքննությունը:
Ինչ վերաբերում է հարցին՝ բախման մասնակից երկու կողմերն էլ ստացե՞լ են մարմնական վնասվածքներ, ոստիկանությունից ասացին միայն, որ նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ: Կատարվում է հետաքննություն:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը մշակել է բուժաշխատողների գործունեությունը խոչընդոտելը քրեական օրենսգրքում ներառելու նախագիծ: Այն հավանության է արժանացել ՀՀ կառավարությունը հոկտեմբերի 19-ի նիստում: Ազգային ժողովում նույնպես նախագիծը դրական արձագանք ստանալուց հետո բուժաշխատողների նկատմամբ բռնությունները կպատժվեն առավելագույնը 5 տարի ժամկետով ազատազրկմամբ: