Եթե հարցին լուծում չտրվի, պահանջելու ենք ՊԵԿ նախագահի հրաժարականը. առեւտրականներ
«Համերախություն» ՀԿ նախագահ Արմեն Ներսիսյանը քիչ առաջ անդրադառնալով ՊԵԿ նախագահ Վարդան Հարությունյանի այն հայտարարությանը, որ կոշտ վարչարարության են դիմելու, եթե հարկերը չվճարեն, ասաց.
«Անվճար պանիրը միշտ թակարդի մեջ է լինում, ՊԵԿ-ի կողմից առաջարկված հաշվապահները էն ամենալավ հոլանդական պանիրն են, որ ժողովրդին թակարդը գցեն: ՊԵԿ նախագահին ես խելացի մարդ եմ համարում, ինքը մեր ասածը պետք է հալած յուղի տեղ ընդունի, եթե ոչ՝ մենք պահանջում ՊԵԿ նախագահի հրաժարականը: Եթե նա չի կարողանում հարցին լուծում տա, առաջարկում ենք, որ իր տեղակալներով հրաժարական տա»,- ասաց Ներսիսյանը:
Նշենք, որ ՊԵԿ նախագահ Վարդան Հարությունյանն ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ առեւտրականներն անհանգստանալու կարիք չունեն, քանի որ ՊԵԿ-ը նրանց համար անվճար հաշվապահներ է տալիս թղթաբանությունը կարգավորելու համար:
Ավելի վաղ տեսեկացրել էինք, որ «Առինջ մոլ»-ի եւ այլ տոնավաճառների առեւտրականներ հավաքվել են ԱԺ-ի մոտ եւ պահանջում են ապրանքի ներկրման համար ավելորդ թղթաբանությունը հանել շրջանառությունից: