Անահիտ Բախշյանը զինհաշմանդամների համար նվիրաբերել է իր ավտոմեքենան
Կրթության փորձագետ, Երեւանի ավագանու անդամ Անահիտ Բախշյանն օրեր առաջ իր անձնական ավտոմեքենան նվիրաբերել է, որպեսզի այն ծառայեցվի զինհաշմանդամների կարիքներին:
«Ես այդ մեքենան ոչ վաճառողն եմ, ոչ էլ վարողը, թող ծառայի զինվորներին»,- ասել է նա՝ զանգահարելով «Աջակցություն վիրավոր զինվորներին եւ զինվորական հաշմանդամներին» հասարակական կազմակերպության նախագահ Հայկուհի Մինասյանին: Վերջինս զինծառայողների համար ստեղծվող վերականգնողական կենտրոնի նախաձեռնողներից ու ակտիվ մասնակիցներից է: Ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած կենտրոնը կգործի Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի շինություններից մեկի բազայի վրա, իսկ բացումը նախատեսված է հունվարի 28-ին:
Բայց մինչ այդ էլ զինվորական հաշմանդամները վերականգնողական բուժում են ստանում համալսարանի ենթակայությամբ գործող բուժհաստատություններում:
«Անահիտ Բախշյանը տեսնում էր, որ զինվորներին բերում-տանում ենք տաքսիներով, ասաց՝ մի ավտոմեքենա ունեմ, որն, ինձ թվում է՝ զինվորներին ավելի պետք կլինի»,- մեր զրույցում փոխանցեց Հայկուհի Մինասյանը՝ ավելացնելով, որ այդ «Նիսան տիդա»-ն կտեղափոխվի հասարակական կազմակերպության հաշվեկշռին:
Նա նաեւ ընդգծեց, որ Անահիտ Բախշյանը միշտ կանգնած է  զինհաշմանդամների կողքին եւ մասնակցել է նրանց աջակցությանն ուղղված ծրագրերին: Հիշեցրեց, թե ինչպես ապրիլյան պատերազմի օրերին Բախշյանը պայքարում էր, որպեսզի ծանր վիրավորում ստացած զինծառայողները տեղափոխվեն արտերկիր՝ բուժման,  նրանց համար այստեղ ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան վերականգնողական կենտրոն ստեղծելու նախաձեռնողներից է եւ ՀՀ առաջին տիկնոջը դիմողներից:
Անահիտ Բախշյանը նաեւ իր ծննդյան տարեդարձն է այնպես կազմակերպել, որ դա օգտակար լինի զինհաշմանդամների համար: Իր հյուրերին նա խնդրել է նվերը փոխարինել գումարով: Հավաքվել է մոտավորապես 4 միլիոն դրամ, որը նույնպես ուղղվել է զինհաշմանդամներին աջակցությանը: