Սեպտեմբերի 1-ից Վերահսկիչ պալատը ստուգումներ է անում տրանսպորտի նախարարությունում
2017 թվականի սեպտեմբեր ամսից ՀՀ վերահսկիչ պալատը ստուգումներ է իրականացնում ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ ՏՏ նախարարությունում: Այս մասին armtimes.com-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրեց նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Սամվել Ամիրխանյանը:
Տրանսպորտի նախարար Վահան Մարտիրոսյանից մենք հետաքրքրվել էինք, թե արդյո՞ք նախագահականի վերահսկողական ծառայությունն ու վերահսկիչ պալատը վերջին մեկ տարում ստուգումներ են կատարել նախարարությունում, եթե այո, ապա արդյո՞ք խախտումներ հայտնաբերվել են:
Վահան Մարտիրոսյանի փոխարեն Սավել Ամիրխանյանը մեզ ուղղված պատասխանում գրել է. «ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունում վերջին մեկ տարվա ընթացքում ՀՀ նախագահի վերահսկողական ծառայության կողմից ստուգումներ չեն կատարվել: Իսկ ՀՀ վերահսկիչ պալատի կողմից 2017 թվականի սեպտեմբերի 1-ից իրականացվում է նախարարության գործունեության ուսումնասիրություն եւ վերլուծություն, որը դեռեւս չի ավարտվել»: